Notka prawna

Pouczenie o odstąpieniu od umowy pośrednictwa
(informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy pośrednictwa)

Prawo odstąpienia od umowy pośrednictwa
Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni, bez podawania przyczyny. Termin ten liczy się od dnia zawarcia umowy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia, prosimy o poinformowanie MYSTICA SPOŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Sadowa 6, 22-400 Zamość, e-mail: kontakt@faylise.com, o decyzji dotyczącej odstąpienia od umowy. Mogą to Państwo uczynić:

  • za pomocą wzoru formularza dołączonego do pkt. 6.1 Regulaminu,
  • korzystając z wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do Ustawy o prawach konsumenta,
  • składając jednoznaczne oświadczenie (np. w formie pisma wysłanego pocztą elektroniczną).
    Korzystanie z ww. wzorów nie jest obowiązkowe. Aby dochować 14-dniowego terminu, wystarczy wysłać informację o odstąpieniu przed jego upływem.

Natychmiastowe uruchomienie usługi pośrednictwa
Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta, możliwe jest wykonanie umowy pośrednictwa jeszcze przed upływem 14 dni od dnia jej zawarcia. W tym celu, podczas składania zamówienia, należy wyrazić zgodę poprzez zaznaczenie odpowiedniego checkboxu o treści: „Zapoznałam/em się i akceptuję regulamin i politykę prywatności.”

Zaznaczenie tej opcji oznacza dyspozycję natychmiastowego rozpoczęcia świadczenia usługi pośrednictwa. W takiej sytuacji, zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta, wyrażenie zgody na realizację usługi przed upływem 14 dni od daty zawarcia umowy skutkuje utratą prawa do jej wypowiedzenia (odstąpienia). Jednocześnie informujemy, że rezygnacja z prawa odstąpienia od umowy pośrednictwa nie wpływa na możliwość odstąpienia od umowy sprzedaży w ciągu 30 dni bez podania przyczyny.


Pouczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży
(informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy sprzedaży)

Prawo odstąpienia od umowy
Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 30 dni, bez konieczności podawania przyczyny. Termin ten wygasa po 30 dniach od dnia:

  1. w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy (lub ostatniej z rzeczy, jeśli umowa dotyczyła zakupu wielu rzeczy dostarczanych osobno),
  2. w którym osoba trzecia, inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa, weszła w posiadanie rzeczy (lub ostatniej z rzeczy, jeśli umowa obejmowała dostarczanie rzeczy partiami lub w częściach).

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy przesłać jasne oświadczenie o skorzystaniu z tego prawa przed jego upływem. Można w tym celu wykorzystać wzór formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Skutki odstąpienia od umowy
W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy, zwracamy wszystkie otrzymane od Państwa płatności, łącznie z kosztami dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem ewentualnych kosztów dodatkowych, wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostawy innego niż najtańsza, oferowana przez nas opcja). Zwrotu dokonujemy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji o odstąpieniu. Płatność zwracamy używając takiej samej metody, jaką wybrali Państwo przy pierwotnej transakcji, o ile nie ustalimy wspólnie inaczej; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych dodatkowych kosztów w związku z tym zwrotem.
Możemy wstrzymać się ze zwrotem do czasu otrzymania rzeczy lub przekazania dowodu jej odesłania – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
W przypadku zakupu rzeczy, prosimy o jej odesłanie lub przekazanie Sprzedawcy niezwłocznie, jednak nie później niż 30 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu. Termin uważa się za dochowany, jeżeli rzecz zostanie nadana przed jego upływem.
Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty związane z odesłaniem towaru. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikające z korzystania z niego w inny sposób, niż było to konieczne do ustalenia jego charakteru, cech i funkcjonowania.


Pouczenie dotyczące importu
Zgodnie z pkt. 7 ust. 4 Regulaminu: „paczki wysyłane są spoza Unii Europejskiej przez Sprzedawcę. Klient jest importerem. To na Kliencie ciążą obowiązki podatkowe należne z tytułu dokonania importu.” Zgodnie z art. 22 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, klient końcowy może być zobowiązany do uregulowania należności celnych związanych z importem. Pośrednik nie jest zarejestrowany w procedurze szczególnej IOSS, nie dokonuje zgłoszenia celnego i nie występuje jako przedstawiciel klienta (bezpośredni lub pośredni). Wobec tego formalności celne związane z importem towaru ciążą na kliencie (ostatecznym odbiorcy) oraz sprzedawcy (organizatorze transportu).

Przykładowy wzór deklaracji
Imię i nazwisko:
Adres:
Numer przesyłki:
Wartość towaru:
Koszty transportu:
Łączny koszt:
Zawartość stanowi:

Potwierdzam, że towar nie jest przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej i zobowiązuję się do uiszczenia należności celno-podatkowych związanych z odprawą przesyłki.

Czytelny podpis importera